Uwaga !!!

Firma Muffler LTD nie akceptuje płatności w towarze internetowym bitcoin (BTC). Wszystkie umieszczone informacje dotyczące towaru bitcoin na stronie sklepu służą tylko do celów edukacyjnych.

 

BitCoin (waluta przyszłości ?)

 

Bitcoin jest cyfrową walutą stworzoną w 2009 przez Satoshiego Nakamoto. Nazwa odnosi się także do używającego jej otwartoźródłowego oprogramowania, które zaprojektował oraz sieci peer-to-peer, którą formuje. "Bitmonety" mogą zostać zapisane na komputerze osobistym w formie pliku portfela lub przetrzymywane w prowadzonym przez osoby trzecie zewnętrznym serwisie zajmującym się przechowywaniem takich portfelów. W każdym z tych przypadków Bitcoiny mogą zostać przesłane do innej osoby przez Internet do dowolnego posiadacza adresu Bitcoin.
Odmiennie niż w przypadku większości walut, Bitcoin nie opiera się na zaufaniu względem centralnego emitenta. Bitcoin używa zdecentralizowanej bazy danych rozprowadzonej pomiędzy węzłami sieci peer-to-peer do przechowywania transakcji oraz kryptografii w celu zapewnienia podstawowych funkcji bezpieczeństwa, takich jak upewnienie się że Bitcoiny mogą być wydane tylko raz przez osobę, która je posiada w danym momencie.
Topologia peer-to-peer sieci Bitcoin oraz brak centralnej administracji czynią manipulację wartości Bitmonet lub wprowadzenie inflacji niewykonalnym dla jakiejkolwiek rządowej czy innej organizacji lub jednostki poprzez produkcję większej ich ilości. Budowa Bitcoin'a pozwala na anonimowe posiadanie własności oraz jej transfery.
Bitcoin jest jedną z pierwszych implementacji konceptu zwanego kryptowalutą, pierwszy raz opisanego w 1998 przez Wei Dai na liście mailingowej cypherpunków.


Więcej o BitCoin: http://www.bitcoin.org.pl


Strona głównaStrona główna

665 444 830

Koszt i czas dostawy.

Koszyk  

jest pusty